LCD Ekran Arızaları (Ekranda kırılma, çarpma, çizgiler varsa)

Notebookun LCD ekranlarında en sık karşılaşılan arıza biçimimlerinden bazıları ekran ışının az gelmesi ekranda gölgeleme ekrada mürekkep akması gibi işaretler bu ekranınızınkırıldığına işarettir.

 Yeni nesil O LED ekranlar LCD ekranlardan farklı olarak florasan ve inverter bulundurmaz.bunlarda ekran aydınlatması led tir

Ekranın aydınlatması led hücreleriyle homojen bir şekilde yapılır. O LED ekranlar LCD ekranlardan çok daha incedirler ve daha az enerji tüketirler.

 

Fiyat olarak da, yaygın olarak kullanıldığı için , LCD ekranlara oranla çok daha uydundur Gerek O LED gerekse LCD ekran kırılmalarında tek çözüm ekranı değiştirmektir. Kırılma dışında oluşan arızalarda da LCD ekran tek parça olduğu için tamirat yapılmamaktadır yapılsa bile verimli sonuç alınmamaktadır.

Notebooklar taşınabilir cihazlar olduğu için taşınma sırasında meydana gelen düşmelerde ve alınan darbelerde  ilk kırılan parça ekran ve menteşe olmaktadır.

  Arıza istisna bir arıza olmayıp çoğu kullanıcının başına gelen bir sorun olduğu için çok sık karşılaşılan bir arızadır.

 Arızanın çok karşılaşılması da LCD ekran fiyatlarını düşürmüştür.

Ekranın kırılması, ortasından çizgi çıkması veya görüntünün titremesi, kayması durumunda yapılacak şey o ekranı yenisiyle değiştirmektir.

 Ancak, lcd ekranın aydınlanmasını sağlayan florasan lambanın arızalanması durumunda ekranı değiştirmeye gerek kalmadan sadece lambayı yada inverter board ı  değiştirerek sorun çözülebilmektedir.

 

 

Notebook veya Netbook & Masaüstü Pc’lerinizin ekran arızaları için gerek değişim gerekse tamiri için Mersin bilgisayar Firmaları Gözde Bilgisayar Elektronik – Casper Mersin Bölge Servisi'ne  getirebilirsiniz.

Bunun yanı sıra diğer Laptop Markaları, Dell, Asus, Acer, Samsung, Toshiba, MSI, Lenovo ve diğer tüm laptop netbook servis ve tamirleri için bizlere güvenebilirsiniz.